چه کسی جرأت داره بگه یار مهدی علیه السلامه؟!

چه کسی جرأت داره بگه یار مهدی علیه السلامه؟!

مرحوم شیخ عباس قمی در منتهی الآمال فرمود:


و نـیـز روایـت کـرده از مـاءمـون رقـّى که گفت : در خدمت آقایم حضرت صادق علیه السلام بـودم کـه وارد شـد سـهـل بـن حـسـن خراسانى و سلام کرد بر آن حضرت و نشست و گفت :
یـابـن رسـول اللّه ! از بـراى شـمـا اسـت راءفـت و رحـمـت و شـمـا اهـل بـیـت امـت ایـد چه مانع است شما را که از حق خود بنشینى با آنکه مى یابى از شیعیانت صد هزار نفر که مقابلت شمشیر بزنند؟

حضرت فرمود: بنشین اى خراسانى ! رعى اللّه حـقـّک ، سـپس فرمود: اى حنیفه تنور را گرم کن . پس آن کنیز تنور را گرم کرد که مانند آتـش سـرخ شـد و بالاى آن سفید گردید آنگاه فرمود: اى خراسانى ! برخیز و بنشین در تـنـور، مـرد خـراسـانـى عـرض کـرد: اى آقـاى مـن ، یـابـن رسـول اللّه ! مـرا عـذاب مـکـن بـه آتـش و از مـن بـگـذر خـدا از تـو بگذرد، فرمود: از تو گذشتم ، پس در این حال بودم که هارون مکى وارد شد و نعلینش را به انگشت سبابه اش گـرفـتـه بـود عـرض ‍ کـرد:
السـلام عـلیـک یـابـن رسـول اللّه !


حـضـرت فـرمود: بینداز نعلین را از دستت و بنشین در تنور، راوى گفت که هارون کفش را از دست انداخت و نشست در تنور و حضرت رو کرد به مرد خراسانى و شروع کـرد بـا او حـدیث خراسان گفتن مانند کسى که مشاهده مى کند آن را، پس فرمود برخیز اى خـراسـانـى و نـظر کن به داخل تنور، گفت برخاستم و نظر کردم در تنور دیدم هارون را کـه چـهـار زانـو نـشسته ، آنگاه از تنور بیرون آمد و بر ما سلام کرد.
حضرت فرمود: در خراسان چند نفر مثل این مرد است ؟
گفت به خدا قسم یک نفر نیست !
فـرمـود: مـا خـروج نمى کنیم در زمانى که نمى بینى در آن پنج نفر که معاضد باشند از براى ما، ما داناتریم به وقت خروج

/ 8 نظر / 15 بازدید
رها

کسی جرأتشو نداره ،اما شعاردهنده زیاده،اینطور نیست؟

عمه

پیامبر خدا صلى‏ الله ‏علیه و ‏آله و سلّم : همسر دادن و همسر گرفتن ، از سنّت من است . فرزند بجویید ؛ چرا که من ، فردا به شما بر دیگر امّت‏ها فراوانى مى‏جویم . درباره فرزندانتان ، از شیر زنان بدکاره و دیوانه ، اجتناب کنید ؛ چرا که شیر ، سرایت مى‏کند . بحار الأنوار ، جلد ۱۰۳ ، صفحه ۳۲۳ ، حدیث ۹ دانش نامه احادیث پزشکی : ۱ / ۶۸۴ ولادت علی اکبرعلیه السلام مبارک

امیرزهرایی رهبراست...

سلام بــــــــــــــــــــــــــــــ[گل]ــــــــــــــــــــــــــــــروزم با سه مطلب...

مهدی

سلام عیدتون مبارک مطلب خوب و مفیدی بود ولی چرا منبع ش رو ذکر نکردین؟ با افتخار لینک شدین. موفق باشین یا علی

shahid

یک عمر تو زخمهای ما را بستی هر روز کشیدی به سر ما دستی شعبان که به نیمه می رسد آقا جان ما تازه به یادمان میاد که هستی!