سوال شدامام زمان (عج) غایب است یعنی چه؟

 
 
سوال شدامام زمان (عج) غایب است یعنی چه؟

 
 
 
عارف مرحوم حاج محمد اسماعیل دولابی در بیانی ، معنای غیبت حضرت ولی عصر(عج) را اینگونه تشریح می کنند؛
 


گفتم غایب کدام غایب؟
بچه دستش را از دست پدر رها کرده و گم شده میگوید: پدرم گم شده است.
ما مثل بچه ای هستیم که پدرش دست او را گرفته تا به جایی ببرد و در طول مسیر از بازاری عبور می کند.بچه جلب ویترین مغازه ها می شود و دست پدر را رها می کند و در بازار گم می شود و وقتی متوجه می شود که دیگر پدر را نمی بیند. گمان می کند پدرش گم شده است. در حالی که در واقع خودش گم شده است.
انبیا و اولیا پدران خلق اند و دست خلائق را می گیرند تا آن ها را به سلامت از بازار دنیا عبور دهند. غالب خلائق جلب متاع های دنیا شده اند و دست پدر را رها کرده و در بازار دنیا گم شده اند.


امام زمان(عج) گم و غایب نشده است ؛ما گم شدیم و محجوب گشته ایم.امام غایب نیست، تو نمی بینی آقا را . او حاضر است .چشمت که اسیر دنیا شده اگر از دنیا دست بردارد آقا را می بیند .

خلاصه نگو آقا غایب است . تو نمی بینی.


برگرفته از کتاب امام زمان در کلام اولیای ربانی مهدی لک آبادی. ص 30
/ 8 نظر / 21 بازدید
سید مقدام حیدری

سلام علیکم نکته قشنگی است کاملا درسته. گفتم که روی ماهت از من چرا نهان است گفتا که خود حجابی ورنه رخم عیان است

جامانده ام

سلااام حس غربت بهم دست داد...دلم اون دستا رو می خواد... "ج" بده

9bahman

سلام دوست خوبـــــــــــــم... ختم قرآن برای سلامتی امام زمان (عج) گذاشتم اگر مایل به شرکت هستید به وبلاگم سری بزنید...

عاشق یک لحظه نگاهت

زندگی دفتری از خاطره هاست یک نفر در دل شب. یک نفر در دل خاک یک نفر همدم خوشبختی هاست. یک نفر همسفر سختی هاست چشم تا باز کنیم عمرمان میگذرد ما همه همسفریم .

بچه های بهشت

گفتم:اگر مي دانستم که کدامين روز مي آيي به احترام آمدنت گناه نمي کردم. گفت:آن روز که تو گناه نکني به احترام گناه نکردنت مي آيم. [گل] اللهم عجل لولیک الفرج [گل]

عمه

سلامعیدت مبارک لطفا این ادرس وبلاگمه بنویس:tooshkeh.persianblog.ir

سید مقدام حیدری

راهی شدن از ما ؛ هدایتگری از تو / فرمانبری از ما و پیغمبری از تو / یک امت یکدست ز ما ؛ رهبری از تو / نوکر شدن محض ز ما ؛ سروری از تو / دلبستگی از جانب ما ؛ دلبری از تو / ای دلبر و دلداده ی دادار ؛ محمّد... باید ز ستم باز رهانی همه جا را ، باید بچشانی به بشر طعم صفا را ، باید بشناسند همه رسم وفا را ، تا که بکُشی جهل و زر و زور و ریا را ، باید ببری همره خود شیر خدا را ، پس این تو و این حیدر کرّار ؛ محمّد... در بیشه اسلام بگو شیر نرت کیست؟ ، هر جا که بخواهی بروی پشت سرت کیست؟ ، رو در روی امواج حوادث سپرت کیست؟ ، با جان و دلش علّت دفع خطرت کیست؟ ، جای تو به بستر شب قبل از سفرت کیست؟ ، در غار که لازم نشود یار ؛ محمّد ! آسان نشده جاده ی دشواری اسلام ، کفّار نشستند به خونخواری اسلام ، امروز دعا کن ز پی یاری اسلام ... پیروز شود جنبش بیداری اسلام ... مشتی به سر غرب فرود آر ؛ محمّد ... ما مفتخر از سایه ی اقبال تو هستیم ، ایمان به تو داریم و مسلمان تو هستیم ، ماییم که از دوده ی سلمان تو هستیم ،جمهوری ِ اسلامی ِ ایران ِ "تو" هستیم ...پشت سر رهبر ، سر پیمان تو هستیم ،تا آمدن دولت دلدار؛ محمّد ...