مهدی در نهج البلاغه

مــهــدی در نــهــج الــبـــلاغــهبار خدایا چنین است که هرگز زمین ـ به لطف تو ـ از کسیکه با حجت و دلیل بامر حق قیام کند و دین الهى را بر پا دارد خالى نخواهد ماند ، خواه ظاهر باشد و آشکار ( مثل امامان یازده گانه معصوم ) خواه در حال ترس و پنهانى ، تا دلائل الهى و مشعلهاى فروزان او از بین نرود. و آنها چند نفرند و کجایند؟


آنان بخدا سوگند تعدادشان اندک ، اما از حیث مقام و منزلت نزد خدا بسى بزرگ و ارجمندند.
خداوند به وسیله آنان حجت ها و دلائل روشنش را پاسدارى کند ، تا آنرا بکسانى همانند خود بسپارند و بذر آن را در دلهاى افرادى چون خودشان بیفشانند.


علم و دانش با حقیقتى آشکار بدانها روى آورد; و آنها روح یقین را با نهادى آماده و پاک لمس نمایند; آنچه را دنیاپرستان هوس باز دشوار و ناهموار شمرند ، آنها براى خویش آسان و گوارا دانند; و آنچه را ابلهان از آن هراسان باشند ، بدان انس گیرند.

دنیا را با تن هائى همراهى کنند که ارواحشان بجهان بالا پیوسته است.
آنها در زمین خلفاى الهى باشند و دعوت کنندگان بدینش.
آه آه بسى مشتاق و آرزومند دیدارشان هستم ، اى کمیل هم اکنون اگر مى خواهى بازگرد.

حکمت۱۴۷

 

بهترین من..

قرارمان که یادت نرود برای من کافیست ...

**اللهم عجل لولیک الفرج**

/ 17 نظر / 16 بازدید
نمایش نظرات قبلی
اميدوار

چه دعایی کنمت بهتر ازین...؟ که کنار پسر فاطمه هنگام اذان سحر جمعه ای از سال جدید پشت دیوار بقیع...... قامتت قد بکشد به دو رکعت به نمازی که نثار حرم و گنبد برپاشده ی حضرت زهرا(س)بکنی....!

باشو

سلام ممنون اززحمت گرداوری اجرت بامهدی فاطمه عجل الله تعالی

صبا

سلام ممنون از حضور پر مهرتون فاطمیه آمدوآن مونس و همدم کجاست؟ شمع میپرسد ز پروانه گل نرگس کجاست؟ در عزای مادرت یابن الحسن یکدم بیا ، تا نپرسد این جماعت بانی مجلس کجاست! بدون اغرار وبلاگ پر محتوا و عالی دارین. خوشحال میشم واسه تبادل لینک خبرم کنین!

شبنم

سلام و خير مقدم... ايام شهادت بانوي اسلام حضرت صديقه طاهره بر شما تسليت... روزهاي غم مادر است يا صاحب الزمان درياب مادر را ...زير دست و پا مانده!!! درياب!!!...

اميدوار

گر چه عمری است که از دیده نهانی آقا! به خدا سبزترین مرد جهانی آقا! دلم از خاطره خوب به تنگ آمده است کاش این بار خودت را برسانی آقا! سلام با "آنچه از دست ما ساخته است" بروزم.

صبا

سلام ممنون با افتخار لینک شدین

شبنم

يا مولاي!!بهترین من!.. قرارمان که یادت نرود برای من کافیست ...(اين حرف را مولا بايد بزند: چون او از خانداني است كه عهدشان را نمي شكنند..اين ماييم كه قرارمان را فراموش كرده ايم..) **اللهم عجل لولیک الفرج**..

کوچه

سلام بانو! نمی یابمت اما کنار تو گریه مرسوم است مگر میتوان پهلوی تو بود و شکسته نبود[گل] اللهم عجل لولیک الفرج