درباره چهره امام زمان(عج) چه می دانید؟!

درباره چهره امام زمان(عج) چه می دانید؟!در روایات پیامبر اکرم(ص) و اهل بیت(ع) شمایل و اوصاف حضرت مهدی(عج) بیان شده است که به برخی از آنها اشاره می کنیم:

چهره حضرت گندمگون، پیشانی اش بلند و تابنده، ابروانش هلالی و کشیده، چشمانش درشت و سیاه، بینی اش کشیده، دندان هایش براق و روی او گشاده است.

بر گونه راست حضرت، خالی مشکی قرار دارد. در میان شانه اش، اثری چون اثر نبوت دیده می شود و اندام مبارکش، متناسب و دل رباست. (1)

امام باقر(ع) فرمود:

«مهدی(عج) در حالی قیام خواهد کرد که یک تار موی سفید در سر و ریش او دیده نمی شود.» (2)همین معنا در کلام نورانی امام حسن مجتبی(ع) آمده است که حضرت مهدی(عج) در شمایل انسانی کمتر از چهل سال، ظهور خواهد کرد.(3)منابع:
1- کمال الدین، جلد 2، ص48 و 367 - غیبت، ص 214 و 304
2- شرح الاخبار، جلد3، ص308
3- کمال الدین، ج1، ص315
منبع :nooreaseman.com

/ 7 نظر / 20 بازدید
بچه های بهشت

اللهم عجل لولیک الفرج

محدثه

عده ای فکر میکنند: حجاب باعث سلب آزادی زن میشود آیا حقیقت است؟ به روز هستم منتظر حضور گرمتون ممنون[گل]

جامانده ام

میگم هیزی بشه اگه بگم چه امام خوشکل و خوش تیپی داریم ما؟ اللهم ارن طلعه الرشیده و الغره الحمیده... متی؟؟؟؟؟؟ ___________ سلام[گل]

ف.ص

سلام.....مطلب زیبایی بود!! بروزم....خوشحال میشم سر بزنید....[گل]

سیدعلی انتظار

ما که کلافی هم در بساط نداریم چگونه بر سر بازار عشق یوسف زهرا بخریم؟ مگر چو سائلی ره نشین ، عاجزانه تمنای وصالش کنیم. اللهم ارنی الطلعة الرشيدة و الغرة الحميدة واکحل ناظری بنظرة مني اليه ... همچنان از منتظرانم ...

اميدوار

بسمه تعالی چه كنيم تامردم به سوي امام زمان عليه السلام جذب شوند؟ جذب مردم وميل آنها به امام زمان متوقف بر معرفت آنها به آن حضرت است ، زيرا هيچ كس به چيزي كه برايش مجهول بوده و به آن علم ندارد توجه پيدا نمي كند. ولذا برمالازم است كه امام زمان عليه السلام را به عموم مردم بشناسانيم، كه خصوصيات عصر ايشان چيست؟ و انسان درزمان ظهور آن حضرت به چه بركاتي نايل خواهد شد؟ وچگونه ظلم وبي عدالتي درتمام سطوح جامعه باظهورايشان رخت خواهدبست؟ وچگونه باظهورش بشر از ظلمات به نور خواهد رسيد. اگرچه درعصرغيبت نيز مانند خورشيد درپشت ابرها ازآن حضرت بهره مي بريم ولي اين كجا و آن كجا؟ مردم باشنيدن اين مسائل متوجه امام زمان عليه السلام شده و به آن حضرت ميل پيدا مي كنند.