وقتی امام زمان (عج) از مظلومیت خود می گویند

وقتی امام زمان (عج) از مظلومیت خود می گویند

«شیعیان ما به اندازه ی آب خوردنی ما را نمی خواهند؛ اگر ما را بخواهند دعا می کنند و فرج ما می رسد.»
مرحوم حاج شیخ محمّد جعفر جوادی در عالم کشف یا شهود خدمت حضرت بقیّة الله أرواحنا فداه مشرّف شده آن حضرت را بسیار غمگین می بیند. از حال آن بزرگوار سؤال می کند. می فرمایند:
«دلم خون است! دلم خون است! ...»


مرحوم حاج محمّد علی فشندی می گوید:


در مسجد جمکران قم، اعمال را به جا آورده بودم و با همسرم می آمدم. دیدم آقایی نورانی داخل صحن شده اند و قصد دارند به طرف مسجد بروند با خود گفتم: این سیّد نورانی در این هوای گرم تابستان، از راه رسیده و تشنه است. ظرف آبی به دست ایشان دادم. پس از آشامیدن ظرف آب را پس دادند. گفتم: آقا، شما دعا کنید و فرج امام زمان أرواحنا فداه را از خدا بخواهید تا امر ظهور نزدیک شود. فرمودند:

«شیعیان ما به اندازه ی آب خوردنی ما را نمی خواهند؛ اگر ما را بخواهند دعا می کنند و فرج ما می رسد.»۱

یکی از علمای وارسته و برجسته ی نجف به کربلای معلّی مشرّف می شود و در حرم مطهّر حضرت سیّدالشّهداء علیه السّلام به محضر حضرت مهدی أرواحنا فداه شرف یاب می گردد.

امام زمان علیه السّلام به او می فرمایند:
«فلانی، ببین این جا که (در کنار ضریح جدّ غریبم و زیرگنبد طلای آن) دعا مستجاب است. مردم به فکر من نیستند و برای فرج من دعا نمی کنند.»

سپس آن حضرت تصرّف ولایی می فرمایند و آن عالِم ربّانی خواسته های مردم را می شنود که هر کدام برای حوایج خصوصی خود دعا می کنند. امام علیه السّلام می فرمایند:

«شنیدی؟! حتّی یک نفر از این زائرین نگفت: خدایا، فرج مهدی را برسان!»۲

منبع:
۱. شیفتگان حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف ۱۵۵:۱ ، با اندکی تصرّف.
۲. مجله ی موعود ش۱۳، مقاله ی آقای هاشمی نژاد.
۳. آشنایی با امام عصر (عج)، ص ۷۱و ۷۲.

منبع: سایت نورآسمان

/ 5 نظر / 13 بازدید
یه لنگه کفشک ته اقیانوس

سلام! ممنون که لینکم کردی. موفق باشی![بغل][پلک][خوشمزه][گل]بغل][پلک][خوشمزه][گل]بغل][پلک][خوشمزه][گل]

بینشانه...

ازغافلان محرم مراجدا کنید/ کم کم پروانه‌هاى روزدهم راصدا کنید /چیزى دگر به شهادت مولا نمانده است /به مجلس حسین که میروید مرا هم دعا کنید..... سر بزنین خوشحال میشم التماس دعا اللهم عجل لولیک الفرج

سیدعلی انتظار

روز موعود نزدیک است ... به خدا منتظر عاشورایم که آیا روز موعود فرا می رسد؟! دلم در تب و تاب است و به این می اندیشد که آیا من در صف پیکار یارانش جای دارم یا معاندانش؟! "أین الطالب بدم المقتول بکربلا" همچنان از منتظرانم ...

پری

موفق باشی و آقام پشتیبانت ..[گل][گل]