درخواست استغفار از امام حاضر

درخواست استغفار از امام حاضر
 
 

درخواست استغفار از پیامبر(صلی الله علیه واله) یا امام (علیه السلام) خود یک نوع وسیله جویی است که بدان سفارش شده است.
 
شکی نیست که عذرخواهی از شخصیت والایی که فرمانش اطاعت نشده است، اگر توسط شخصی که در درگاه او مقرب است انجام گیرد؛ زودتر انسان را به مقصود می رساند و سریع تر رضایت او را فراهم می سازد.
 
روشن است که هیچ شخصیتی در عالم، مقرب تر از پیامبر و اهل بیت پاکش در پیشگاه خداوند نیست که دعایش مستجاب و درخواستش پذیرفته درگاه باجلال او باشد؛ به ویژه امام زمان(عج) که واسطه رساندن فیوضات از طرف خداوند به همه مخلوقات است.
لذا وظیفه هر شیعه گنهکاری آن است که پس از استغفار و عذرخواهی از خداوند، به امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) پناهنده شود و از آن ذات پاک بخواهد که برای گناهانش استغفار کند.

عالم جلیل القدر مرحوم «سیدبن طاووس» که بارها توفیق شرفیابی محضر امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) نصیبش شده است در سفارشی که برای فرزند خویش دارد می فرماید:
 
 
 
«فرزندم هر روز دوشنبه و پنجشنبه که اعمال تو خدمت مولایت عرضه می شود با کمال خواری و فروتنی خواسته های خود را به امام زمانت عرضه بدار و با امام خویش حرف بزن و بعد از سلام به حضرتش، زیارت «سلام الله الکامل و التام الشامل...»
را بخوان آنگاه بگو:
«یامولانا استغفرلنا ذنوبنا انا کنا خاطئین» پس از آن به امام زمانت بگو:
 
ای آقا و مولای من!
این برخورد برادران یوسف با برادر و پدر خود و عکس العمل آن دو بزرگوار در برابر آنان است که از آنهمه جنایات و بی مهری ها که از آنها سر زد، باز یوسف(علیه السلام) و پدر بزرگوارش یعقوب(علیه السلام) بر آنان مهر ورزیدند و از تقصیر و گناهشان در گذشتند و آنان را مورد عفو و بخشش خویش قرار دادند.
پس اگر من هم مورد پسند و خشنودی خدا و رسول او و پدران بزرگوار شما و خودتان نیستم، شما از حضرت یعقوب و یوسف(علیه السلام) سزاوارترید در اینکه مرا مشمول مهر و بردباری و کرم و بزرگواری خویش قرار دهید.

چه زیباست که غافلان از آن امام غریب و تنها که در گردبار سیاه گناهان گرفتار شده اند و با سنگ معصیت، دل بلورین مولای خویش را شکسته و بر زخم نازنینش نمک پاشیده اند؛ با مولای خود نجوا کرده بگویند:

مهربان اماما!
من به سوی تو نیامدم مگر برای آنکه مرا به عطر دل انگیز استغفارت معطرسازی و از خدا برایم آمرزش طلبی که دعای تو مستجاب و دستگیریت تنها راه نجات من است...
 
منبع:nooreaseman.com
 
 
 
اسیر ظلمتم، ای ماه ؛پس کجا مانده ای؟!
که من به اعتبار تو فانوس نیاورده ام
 
اللهم عجل لولیک الفرج
/ 9 نظر / 21 بازدید
محب ولایت

بسم الله الرحمن الرحیم اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم سلام علیکم @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ امام على عليه السلام فرمودند: به جز از خداى سبحان چيزى نخواهيد زيرا اگر به شما بدهد, شما را گرامى داشته و اگر ندهد ذخيره آخرتتان خواهد كرد. @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

فریده

سلام مطلبتون خیلی عالی بود شرمندۀ امام زمان شدم هیچ داری از دل مهدی(عج)خبر؟ گریه های هر شبش را تا سحر؟ او که ارباب تمام عالم است من بمیرم،سر به زانوی غم است شیعیان، مهدی غریب و بی کس است جان مولا معصیت دیگر بس است شیعیان،بس نیست غفلت هایمان؟ غربت و تنهایی مولایمان؟ ما عبید و عبد دنیا گشته ایم غافل از مهدی زهرا گشته ایم

گمنام

هـــر بار کـه دلــم هـــوای خـــــــدا کـــرد … نــــه ! هــر بار کـه خـــــــدا یــاد ِ دلــم کــــرد … تـنـم لــرزید … نــه از خــــــدا … از خــــودم ! که از شــیطــان هـــم شـیطـان تــَر شــدم … نـگـاهم را مــی دزدم … مبادا چشــمم در چشـــم خدا گــــیر کند ************************** سلام بزرگوار! تبریک میگم؛واقعا وبلاگ جالب و زیبایی دارین[گل]التماس دعای فرج[خداحافظ]

gomnam89

سلام...ممنون از حضورتان.. وب خوبی دارید... مطلب خوبی بود... باز هم منتظر حضور سبزتان هستم... ای که یک گوشه چشمت غم عالم ببرد/ حیف باشد که تو باشی و مرا غم ببرد... اللهم عجل لولیک الفرج...یا علی

sahebdelan313

سلام‏، هر چند این متن کمتر از اونیه که تقدیم آقا بشه...اما به مناسبت ولادت امام هشتم یه دل نوشته ، برای دلم که عاشق حرم امام رضا (ع‏)‏ هستش نوشتم...اگه این متن رو با نقدهای خوبتون مزین کنید، ممنون میشم،البته باز اگه حوصله داشتید، منتظرتونم، التماس دعا.

توشه راه

سلام پیشاپیش ولادت امام رضا رو به شما تبریک می گم...موفق باشی...

اهالی آبادی انتظار

« مَنْ فَرَّجَ عَنْ مُؤْمِن فَرَّجَ اللّهُ عَنْ قَلْبِهِ يَوْمَ القِيمَةِ ». هر كس اندوه و مشكلى را از مؤمنى برطرف نمايد، خداوند در روز قيامت اندوه را از قلبش برطرف سازد. امام رضا(ع)

اهالی آبادی انتظار

« مَنْ فَرَّجَ عَنْ مُؤْمِن فَرَّجَ اللّهُ عَنْ قَلْبِهِ يَوْمَ القِيمَةِ ». هر كس اندوه و مشكلى را از مؤمنى برطرف نمايد، خداوند در روز قيامت اندوه را از قلبش برطرف سازد. امام رضا(ع)

سیدعلی انتظار

ز این دوری شده ام هدف طعنه و رسوایی ، اِـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی آقا! همچنان از منتظرانم ...