دلی دارم که رسوای جهان است
کدامین جاده امشب می گذارد سر به پای تو؟ 
قالب وبلاگ
یاران مهدى(عج) بیشتر کجایند؟
جالب اینکه در روایات بسیارى آمده که مستجات یاران امام مهدى (عج ) از مشرق زمین بپا مى خیزند،
رسول اکرم صلى اللّه علیه و آله و سلم فرمود:
هنگام ظهور پرچمهاى سیاه از طرف مشرق نمودار شود، پس با وى ( امام قائم (عج) ) بیعت کنید که او خلیفه خدا مهدى (عج ) است .

و نیز فرمود: جمعى از مردم از طرف مشرق خروج کنند و مقدمات حکومت مهدى (عج ) را فراهم سازند.(1)

امیرمؤ منان علیه السلام فرمود:

آفرین بر طالقان که خداوند در آن گنجهائى نهاده که از طلا و نقره نیست بلکه مردان مؤ منى هستند که بطور شایسته خدا را شناخته اند و در آخرالزمان ، یاوران حضرت مهدى (عج ) خواهند بود. (2)

رسول خدا صلى اللّه علیه و آله و سلم فرمود:

هنگامى که پرچمهاى سیاه را از جانب خراسان دیدید، به طرف آن بروید هر چند با دست و سینه روى برف باشد، چرا که خلیفه خدا مهدى (عج ) در میان آنها است . (3)

و در روایت دیگر فرمود:

بزودى اهل بیت من دچار گرفتاریها و آوارگیها خواهند شد، تا اینکه جمعى با پرچمهاى سیاه از طرف مشرق بیایند… تا اینکه امر به یکى از افراد اهل بیت من ( امام قائم (عج) ) سپرده شود، که او سراسر زمین را بعد از آنکه پر از ظلم و جور شده باشد پر از عدل و داد کند، (( فمن ادرک منکم فلیاتها و لو حبوا على الثلج ؛ )) هر کدام که از شما آنها را درک کردید به آنها بپیوندید گر چه با راه رفتن با دست و سینه روى برف باشد خود را به آنها برسانید. (4)

به این ترتیب مى بینیم ، مشرق زمین مورد توجه قرار گرفته است و چنانکه هم اکنون از نشانه هایش پیداست ، تنها مشرق زمین است که این کار را خواهد کرد، بنابراین مشرق زمین باید بپاخیزد!
و با توجه به اینکه اکثریت قریب به اتفاق امت مسلمان از مستضعفان در مشرق زمین هستند و با توجه به امکانات عظیم جغرافیائى و اقتصادى و نیروى انسانى که دارند، مى توانند بپاخیزند و دستهاى ابرقدرتها را قطع کنند و زمینه سازى خوبى براى ظهور مهدى (عج ) ایجاد بنمایند.

پی نوشت ها:

1- دو حدیث فوق را ابن ماجه در سنن خود نقل کرده است (اثباة الهداة ، ج 7، ص 197).
2- اثباة الهداة ، ج 7، ص 197، المجالس السنیه ، ج 5، ص 697.
3- اثباة الهداة ، ج 7، ص 189، کششف الغمه ،ج 3، ص 375، المجالس السنیه ، ج 5،696.
4- کشف الغمه ، ج 3، ص 375 و 381.

موضوعات مرتبط: ()

برچسب‌ها: یاران مهدی, یاران امام زمان
۱٠ امرداد ۱۳٩۱ .:. ۳:٥۸ ‎ب.ظ .:. .:. نظرات ()
.: Weblog Themes By SamenTheme :.
درباره وبلاگ

منتظر آن دمم که نگاهم کنی ... ------------------------------------------------- یک روز می افتد ؛ آن اتفاق خوب را می گویم ... من به افتادنی که برخاستن اوست ایمان دارم ؛ هر لحظه ، هر روز ، هر جمعه ... السلام علیک یا صـاحب الزمان ------------------------------------------------- ------------------------------------------------- هر گونه کپی برداری از این وبلاگ مجاز است , حتی بدون ذکر منبع - ------------------------------------------------- ------------------------------------------------- بـــســم الله الــرحـــمـــن الــــرحـــیـــم اِلهى عَظُمَ الْبَلاءُ وَ بَرِحَ الْخَفآءُ وَ انْکَشَفَ الْغِطآءُ وَ انْقَطَعَ الرَّجآءُ وَ ضاقَتِ الاَْرْضُ وَ مُنِعَتِ السَّمآءُ وَ اَنْتَ الْمُسْتَعانُ وَ اِلَیْکَ الْمُشْتَکى وَ عَلَیْکَ الْمُعَوَّلُ فِى الشِّدَّةِ وَ الرَّخآءِ اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّد وَ الِ مُحَمَّد اُولِى الاَْمْرِ الَّذینَ فَرَضْتَ عَلَیْنا طاعَتَهُمْ وَ عَرَّفْتَنا بِذلِکَ مَنْزِلَتَهُمْ فَفَرِّجْ عَنّا بِحَقِّهِمْ فَرَجاً عاجِلا قَریباً کَلَمْحِ الْبَصَرِ اَوْ هُوَ اَقْرَبُ یا مُحَمَّدُ یا عَلِىُّ یا عَلِىُّ یا مُحَمَّدُ اِکْفِیانى فَاِنَّکُما کافِیانِ وَ انْصُرانى فَاِنَّکُما ناصِرانِ یا مَوْلانا یا صاحِب الزَّمانِ الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى السّاعَةَ السّاعَةَ السّاعَةَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ بِحَقِّ مُحَمَّد وَ الِهِ الطّاهِرینَ. التماس دعا ------------------------------------------------- ------------------------------------------------- امام زمان "عجل الله تعالی فرجه"-المحجّه ص 221 : درباره وقت ظهور باید بدانید که زمان آن در اختیار خداوند است و هر کس وقت ظهور را تعیین کند دروغگو است. ------------------------------------------------ امام صادق علیه السلام- بحار ج 52 ص 152 : صاحب این امر(حضرت صاحب الزمان) در میان مردم راه میرود و در بازارهایشان رفت و آمد میکند,روی فرشهایشان گام برمیدارد ولی او را نمیشناسند .
نويسندگان
لینک دوستان
موضوعات وب
آرشيو مطالب
طراح قالب
ثامن تـــم
امکانات وب